DECON ER

Civilní verze dekontaminačního vozidla DECON sloužícího k dezinfekci a dekontaminaci.

ŽENIJNÍ TECHNIKA
  • Stejné přednosti jako vojenská verze
  • Vhodný pro povrchové ošetření vozovky
  • Volitelná konfigurace podvozku i nástavby
  • Částečná schopnost likvidace požárů

DECON

Univerzální vozidlo pro mobilní a stacionární dekontaminaci lidí, vojenských a civilních vozidel a statických předmětů.

s.
ŽENIJNÍ TECHNIKA
  • Plošina obsluhy s vysokým dosahem
  • Samostatný rám pro ošetření vozidel v pohybu
  • Možnost pancéřované kabiny
  • Volitelná konfigurace podvozku i nástavby
  • Vojenské i civilní využití

O platformě

Speciální vozidlo DECON je určeno k provádění dekontaminace vnějších povrchů vojenských vozidel, osob, zbraní, vybavení a výstroje, včetně velmi rozměrné techniky, terénu, letadel nebo budov, a to díky vybavení automobilu pracovní plošinou.

Vozidlo je schopno operovat samostatně a nebo se zapojit do vytváření dekontaminačních linek. Umožňuje dekotaminaci ruční i strojní za pomoci otočné rozstřikovací lišty na plošině nebo rozstřikového rámu.

DECON, přepravitelný letadlem C-130J Hercules, je vysoce mobilní vozidlo na moderním vojenském podvozku TATRA FORCE s konfigurací 4x4. Volitelně může být vozidlo vyrobeno v konfiguraci 6x6, která umožňuje vyšší kapacitu nádrže, ještě vyšší výkon nebo dosah platformy. V případě zájmu zákazníka může být vozidlo vybaveno také obrněnou kabinou.

12 mvýškový
7 mboční dosah
2400 lobjem nádrží
OBECNÉ PARAMETRY
VYBAVENÍ
ZPŮSOBY APLIKACE
JÍZDNÍ VLASTNOSTI

DECON ER

verze pro civilní záchranné složky

DECON lze konfigurovat pro službu v civilních záchranných silách, jako jsou speciální hasičské jednotky a organizace civilní ochrany, čímž se vylepšují uživatelské možnosti pomocí nejnovější technologie vysokotlaké sanitace horkou vodou. K dispozici je téměř jakákoli kapalná směs pro ošetření povrchů předmětů, protože systém se nespoléhá na žádnou konkrétní látku.

DECON je také vybaven 20 m dlouhou hadicí a vodní pistolí k hašení ohně a vodní čerpadlo může být také použito k odčerpávání vody ze zaplavených prostor. Lišta s rozprašovacími tryskami na předním nárazníku vozidla může být také použita k dohašování doutnajících míst.

Podvozek TATRA lze změnit pro konfiguraci 6x6, aby bylo možné zvýšit užitečné zatížení a současně udržet vynikající terénní výkon vozidla. Řiditelná zadní kola jsou také volitelná pro zvýšení manévrovatelnosti v hustě osídlených oblastech.

 

VYSVĚTLENÍ SPECIÁLNÍCH APLIKACÍ


PLOŠINA NA TELESKOPICKÉM VÝLOŽNÍKU

K teleskopickému výložníku je namontována plošina pro 1-2 pracovníky. Plošinu lze zvednout, otočit a naklonit. Ovládací prvky jsou snadné a namontované uvnitř klece a na straně vozidla.


POSTŘIKOVÁ LIŠTA NA PLOŠINĚ

Tyče s tryskami jsou namontovány na spodní straně pohyblivé plošiny, která je zvednuta nad siluetu vozidla. Jeho výška a úhel mohou být za pochodu, aby se optimalizovala účinnost vodní clony, kterou vozidla projíždí.


PRŮJEZDOVÝ DEKONTAMINAČNÍ RÁM

Statická brána ustavená zvlášť s tryskami směřujícími dovnitř na projíždějící vozidlo. Odolná gumová záchytná nádrž shromažďuje znečištěnou vodu, která je vypouštěna do samostojného vaku pro efektivní likvidaci.

Dezinfekční brána může být instalována na jakémkoli vyrovnaném terénu, jedna nebo v sérii, aby se proces čištění urychlil. Každý vůz DECON veze jednu dekontaminační bránu s příslušenstvím.

RÁM ROZMĚRY POUŽITÍ

MINIMUM

1×2 m  osoby

MAXIMUM

4×4 m  osobní vozidla, dodávky, kamiony, autobusy, motorové železniční vozy

 

MOŽNOSTI POUŽITÍ

GALERIE A SOUBORY KE STAŽENÍ

EXCALIBUR ARMY si vyhrazuje právo změnit nebo stáhnout parametry a technickou specifikaci s ohledem na pokračující vývoj a změny designu svých produktů. Děkujeme za pochopení.

Dekontaminační a desinfekční vozidlo DECON od Excalibur Army Dekontaminace vojenské techniky
Výsuvná jednotka s vysokotlakým čerpadlem horké vody Výsuvná, otočná a teleskopická plošina vozidla DECON DECON příslušenství pro dekontaminaci
Operátoři dekontaminují vozidla a objekty s pohyblivé plošiny
EXCALIBUR ARMY DECON Produktový list vojenské verze
EXCALIBUR ARMY DECON ER Produktový list civilní verze vozidla

Centrála společnosti

EXCALIBUR ARMY spol. s r.o.
Olomoucká 1841/175
785 01 Šternberk
Česká Republika
+420 585 083 111
sales@excaliburarmy.cz

Související služby

V rámci každého obchodního případu jsme připraveni nabídnout špičkový klientský program - včetně právního servisu, licenčního a celního řízení, balení či dopravy. Nabízíme i poprodejní podporu v podobě zajištění servisu, dodávek náhradních dílů, dokumentace či zaškolení.